Kendini sev, cildini sev!

En Çok Satan Ürünümüz

Best seller

 

 

  • - Bebek, Çocuk, Yetişkin
  • - Hydrate 24
  • - Anında emilir, yapışkan değildir
  • - Çocukluğun lezzetli kokusu!

 

*IMS Sağlık - Pharmatrend - Vücut Sütleri & Losyonlar Nemlendiriciler / Yumuşatıcılar – 500ml – MAT may 2015 in units sold

Ürün Detayı

 

Makyaj Yapmak Akne Oluşumuna Sebep Olur mu

Makyaj Yapmak Akne Oluşumuna Sebep Olur mu

Akne oluşumuna neden olan birçok farklı faktör bulunur. Kişinin kullandığı ilaçlar, hormon dengesinin bozulması, akne oluşumuna meyilli bir cilt yapısına sahip olunması, kalıtsal yatkınlık, stres veya belli sağlık sorunları akne oluşumuna yol açabilir. Tüm bunlara ek olarak makyaj yapmanın da akne oluşumunu tetikleyebildiği bilinmektedir.

Makyaj yapıldığında ve derinlemesine bir cilt temizliği gerçekleşmediğinde zaman içerisinde makyaj kalıntıları gözeneklerde birikmeye başlar. Sebum salınımının devam etmesi ve ölü hücrelerin birikmesi makyaj kalıntıları ile kapanan gözeneklerin tıkanmasına, kızarmasına, iltihaplanmasına ve irinle dolup enfekte olmasına neden olabilir. Böylece akne oluşumu meydana gelirken cilt nefes alamaz hale gelir. Tercih edilen makyaj malzemelerinin kalitesi ile de makyajın neden olduğu akne oluşumunun seviyesi farklılaşabilir.

Günlük hayatta makyaj yapma zorunluluğu olan kişilerin makyaj yapmama gibi bir şansları olmadığında cilt temizliklerine her zamankinden çok dikkat etmeleri gerekir. En kaliteli makyaj malzemeleri seçilse dahi cildin günlük olarak derinlemesine temizlenmesi oldukça önemlidir. Cilt temizliğinin en etkin şekilde yapıldığından emin olunması için cilt temizleme ürünlerinin içeriklerinin, test edilip edilmediklerinin ve kullanım şekillerinin araştırılması gereklidir.

Derinlemesine Cilt Temizliği İçin: TOPICREM AC Purifying Cleansing Gel

Makyaj yapmanın etkileri cilt tiplerine göre farklılık gösterebilir. Sebum üretimi normalden fazla olan yağlı ve hassas ciltlerde akne oluşma ihtimali diğer cilt tiplerine oranla daha fazladır. Bu nedenle yağlı ve hassas ciltlere sahip olan kişilerin derinlemesine cilt temizliği sağlayan ürünlere yönelmesi gerekir. Bu noktada tercih edilebilecek en güvenli ve etkili ürünlerden biri de TOPICREM AC Purifying Cleansing Gel temizleme jelidir.

TOPICREM AC Purifying Cleansing Gel içerisinde sabun bulunmadığı için ürün ciltte kuruluk sorununa neden olmaz. Hem yüz hem de vücut temizliğinde kullanılabilen cilt temizleyici yağlı ve hassas cilt tipleri için özel olarak formüle edilmiştir. Islatılmış cilde köpürterek uygulanır ve bol su ile durulandıktan sonra cildi kirden, ölü hücrelerden ve makyaj kalıntılarından arındırır. Dermatolojik ve oftalmolojik olarak test edilen ürün cildin derinlemesine ancak nazik bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur. Böylece cilt nefes almaya başlarken arındırıldığı için fark edilir bir rahatlama hissedilir.