Kendini sev, cildini sev!

En Çok Satan Ürünümüz

Best seller

 

 

  • - Bebek, Çocuk, Yetişkin
  • - Hydrate 24
  • - Anında emilir, yapışkan değildir
  • - Çocukluğun lezzetli kokusu!

 

*IMS Sağlık - Pharmatrend - Vücut Sütleri & Losyonlar Nemlendiriciler / Yumuşatıcılar – 500ml – MAT may 2015 in units sold

Ürün Detayı

 

Kasım ve Aralık Ayı Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı

Kasım ve Aralık Ayı Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı

Sonbahar mevsiminin son ayı kasım ve kış mevsiminin başlangıcı aralık cilt bakımına incelikle yaklaşılması gereken süreçlerdir. Mevsim geçişlerinde ciltte kuruluk yaşanabilir, ciltteki nem oranının azalmasına bağlı olarak cilt cansızlaşabilir, yaz aylarında maruz kalınan UV ışınlarından zarar gören cilt, kış aylarında leke oluşumuna ve kırışmaya açık hale gelir. Havaların soğuması ile birlikte ciltte su tutulumu azalabileceği için çeşitli cilt sorunlarının meydana gelmesi de söz konusu olabilir. Tüm bu faktörler nedeniyle kasım ve aralık aylarında cilt tipine ve ciltte yaşanan sorunlara yönelik bir cilt bakım rutini oluşturulmasında fayda vardır. Farklı cilt tiplerine ve çeşitli cilt sorunlarına yönelik özel olarak formüle edilen TOPICREM cilt bakım ürünleri ile her mevsim ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilde kavuşmak kolaylaşır.

Cilt Temizliğine Özen Gösterilmeli

Sağlıklı, ışıl ışıl ve nefes alan bir cilde kavuşmak için cilt temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekir. Cilt temizlendiğinde gözeneklerde biriken kirler, tozlar, ölü deri hücreleri ve makyaj kalıntıları uzaklaştırılarak cildin daha sağlıklı bir hal alması sağlanabilir. Cilt temizliği ile dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de cilt tipine uygun cilt temizleyici ürünlerin tercih edilmesidir. TOPICREM tonik ve jel cilt temizleme ürünleri ile her cilt tipine özel bakım yapılmasını sağlamaktadır. Akne eğilimi olan hassas ciltler için AC Cleansing Gel, hassas ciltler için Gentle Micaller Water ve atopik ciltler için AD Ultra Rica Cleansing Gel ürünleri tercih edilebilir.

Cilt Nemlendirme Her Zamanki Gibi Önemli

Tüm cilt tipleri için nemlendirme kritik derecede önemlidir. Cilt nemini kaybettiğinde oluşan kuruluk hem kırışıklıklara hem de cildin doğal bariyerinin zarar görmesine neden olabilir. TOPICREM sahip olduğu geniş nemlendirici etkiye sahip ürünleri ile başarılı sonuçların alınmasına aracılık eder. TOPICREM Ultra Moisturizing Serum cildi güçlendirir ve 24 saatlik bir nemlendirme sağlar. Active Care ürünü akne oluşumuna yatkın ciltlerin dengelenmesini sağlar ve aynı zamanda cildi nemli tutar. Compensating Moisturizing Cream cildi nemlendirirken cildin yenilenmesini sağlayarak akne izlerinin giderilmesine yardımcı olur. Kuruluk sorunu olan ciltler için özel olarak formüle edilen Emoillent Oil ise her yaş tarafından güvenle kullanılan, hızlı bir şekilde etki gösteren ve cildin etkin bir şekilde nemlendirilmesini sağlayan bir ürün olarak ön plana çıkar. Atopik ciltleri rahatlatırken nemlendiren Emoillent Balm da sunduğu yüksek nemlendirme özelliği ile en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Cilt Lekelerinden Kurtulun

Kış aylarında karşılaşılma sıklığı artan lekeler ciltte bakımsız ve sağlıksız bir görüntüye yol açar. TOPICREM Mela Booster Serum rahatsız edici kahverengi lekelere karşı aydınlatıcı kompleks formülü içermektedir. Daha aydınlık ve parlak bir cilt görünümüne kavuşulmasını sağlayan bu ürün sonrası Correcrive Day Cream kullanıldığında elde edilen sonuçlar daha etkin hale getirilebilir.